Biżuteria

Biżuteria Krzysztofa Iwina

biżuteriaMoja przygoda z miniaturami na ceramice zaczęła się w Olsztynie w czasie studiów, kiedy to aby dorobić na utrzymanie pracowałem w pracowni Michała Kusiorskiego. Nauczyłem się tam całkiem sporo technologii srebrniczej i rozwinąłem skrzydła a właściwie skupiłem wzrok na niewielkich ceramicznych podobraziach. To dobry trening precyzji dla dłoni i oka, cierpliwości - dla duszy. Miniatury malarskie wykonane w trwałej, szlachetnej technologii; miniaturowe podobrazia, miniaturowe ilości farby, miniaturowa przestrzeń pracy, oszczędność formy.
Wszystkie prezentowane prace** są wykonane w technologii malarstwa naszkliwnego (farby naszkliwne utrwalane w atmosferze utleniającej w temperaturze ok. 900°C - 1000°C , na podobraziu z wypalonej i poszkliwionej czerwonej gliny). Wypalone miniatury są następne oprawiane przez w srebro próby 925. Zobacz galerię pierścionków, wisiorków, kolczyków, egzemplarzy nie zakutych w srebro, dużych zawieszek i wisiorów z cyklu „Twarze”, przeczytaj kilka słów na temat technologii w jakiej powstają miniaturki i zerknij na zdjęcia z wystawy.

Galeria zdjęć

biżuteria biżuteria biżuteria biżuteria biżuteria biżuteria biżuteria biżuteria biżuteria biżuteria biżuteria
*) Niestety zawiesiłem tę działalność do odwołania. Informuję, że nie mam możliwości realizowania zamówień na biżuterię i wykonywania replik istniejących egzemplarzy.
**) W galerii prezentowane są również egzemplarze wykonane przez Katarzynę Fijałkowską.
biżuteria Jubi.pl - serwis jubilerski, miejsce wymiany informacji o ofertach dla producentów i sprzedawców wyrobów jubilerskich, jak również dla klientów zainteresowanych biżuterią.